У велику, наповнену водою посудину поставити каструлю меншого розміру, з ручкою. В меншу каструлю покласти гарнір, налити суп, соус чи крем, які легко підгоряють. Це робиться для того, щоб підігріти або зберегти теплими, не боясичь, що става підгорить чи збіжить. Вода у великій посудині повинна бути увесь час намежі закипання. Слід остерігатися, щоб при закипанні вода не потрапила у внутрішню каструлю. Це простий варіант водяної бані. Звичайно, ще зручніше буде користуватися спеціальним посудом для водяної бані. Наприклад каструлбкою з подвійними стінками.
Картоплю краще солити, як тільки закипіла вода. Тоді вона звариться значно швидше й не розварюватиметься.
Картопля смажиться швидше і буде смачнішою, якщо її попередньо опустити на декілька хвилин у гарячу воду і дати обсохнути, перш ніж поксласти на сковороду.
Смажать картоплю на сильно розігрітій сковороді й солять, коли скибочки підрумяняться з усіх боків. Якщо посолити картоплю до того, як утвориться скоринка, сік з неї витече, змішаються з жиром, скибочки втратять форму, колір і смак.
Хочете, щоб у вас виходили найсмачніші пельмені, пироги й торти? Тоді запамятайте:
Замішуючи тісто для пирогів, булочок, рулетів борошно сипте в рідину. Для млинців, оладок, бісквіта, смизу - рідину вливайе в борошно.
Прісне тісто замішують густіше, ніж дріжджове. Якщо покласти у нього кілька яєць, а рідини додати менше, то сформовані з них пельмені або вареники не розвариватимуться при варінні. Чим тонше розкачати прісне тісто, тим вдаліші вироби з нього.
Листкове тісто після замішування обовязково потримайте на холоді не менши години.
Не треба змащувати перед випічкою край виробів з листкового тіста збитим яйцем. Липкі краї не дадуть йому піднятися.
Деко для випічки листквого тіста не змащують жиром, можна змочити їх водою.
Пропоную за допомогою стародавніх рецептів по-новому поставитися до "лиходійки" і взяти з неї користь.
Щоб солоні огірки збереглися без консервації, у розчин додайте горілки: 200 мл на 1 л розчину.
Щоб банки з домашніми заготівлями не вибухали, при консервації влийте в них 20 мл горілки.
Щоб олія не гірчила, додайте до неї трохи горілки ( 2 ст. ложки на літр олії).
Якщо варите тверде м'ясо, після зняття піни влийте в бульйон горілки з розрахунку 1 столова ложка горвки на 400 г м'яса. М'ясо вийде смачним, а смаку гірлки не відчуєте.
Йогурт - дуже корисний кисломолочний продукт, його люблять дорослі і діти., Протипоказань до застовування цей продукт не має, а іноді його використовують як лікарський та косметичний засіб.
Щоб одержати літр йогурту, потрібно скип'ятити один літр молока й, остудувши його приблизно до 40 градусів, додати дві столові ложки йогуртової закваски або натральний йогурт. Загорніть каструлю у шось тепле (наприклад, коц) і залишіть на 12 годин. Краще це робити увечері, а вранці просто додати цукру і ретельно перемішати. Або поставте у духовку на 4-5 годин, потім остудіть бнз різких перепадів температури. Для перемішування краще скористатися міксером. Після цього поставте масу у холодильник і довечора йогурт готовий до вживання. Закваска. Можна використати спеціальні закваски, такі як Нарине, Ацидолфілін, Йогурт і багато інших. ЇХ продають сухими, наприклад а аптеці.
Оптимальна температура для зберігання практично всіх консервів - близько нуля градусів.
Чому саме така? Та тому, що консерви і маринади замерзають за температури мінус 2-3 градуси, а солодкі кампоти при 5-6 градусах. Певною мірою морозостікості надают їм сіль та цукор. Замерзаючи, овочеві консерви, маринади та компоти втрачають значну частину свої корисних властивостей і навіть можуть зіпсувтаися.
На ринку є чимало барвників для фарбування великодніх яєць. Однак найкращі — натуральні, перевірені століттями.
Бордовий колір яйцям дасть відвар червоного буряка, жовтогарячий —
моркви, зелений — петрушки, молодого листя берези. Золотаві крашанки (чи
темно-коричневі) можна отримати, якщо скористатися лушпинням цибулі або
чайною заваркою. Остиглі яйця можна протерти олією, щоб блищали. Дехто
розфарбовує крашанки фломастерами, акварельними фарбами. Гарно. Але
з’їдати таке яйце непотрібно. Частина хімічних речовин проникає крізь
тонку шкаралупу і може спровокувати розлад шлунка.