Четвер, 28.03.2024, 12:38
Корисна порада
Меню сайту
Категорії розділу
Садівництво [44]
робота в саду
Город [26]
робота на городі та грядці
Господині [19]
поради для домашніх господинь
Природні ліки [26]
цілющі рослини, корисні рослини, народна медицина
Домашнє господарство [26]
поради господарям
Здоров'я [42]
корисні поради щодо нашого здоров'я, самопочутя, правильне харчування
Добавки [2]
шкідливі добавки Е
Різні [21]
різноманітні статті
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 408
Статистика



Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Статті » Садівництво

У категорії матеріалів: 44
Показано матеріалів: 31-40
Сторінки: « 1 2 3 4 5 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Рання весна - найкращий час для обрізування плодових дерев. Завдяки цьому агрозаходу садовина не тільки матиме правильну форму та густину, а й позбудеться багатьох шкідників, які зимують на соому гіллі.
Згадане "хірургічне" втручання слід робити проводити тільки до настаня активного сокоруху. Спочатку беруться за яблуні, бо вони легше, ніж інші дерева, витримують приморозки ( на дворі може ще несподівано похолодати). Потім приступають до сливи, груші, вишні тощо.
Перш за все треба видалити висохлі, хворі та пошкоджені гілки, чимало яких оплутані павутинням (а це гнізда шовкопрядів та інших шкідників). Отирманий хмиз відразу ж винесіть за межі саду та спаліть. Таким чином вдається уникнути поширення недуги.
Одночасно з цим вирізують і загущене гілля,а також те, що переплітається і заважає рости сусідам. У проріджену крону більше потраплятиме світла, внаслідок чого вона формуватиме якісніші плоди. І треба "прополоти" не лише нижню частину дерева, як це часто роблять. Найбільшого прорідження потребує саме середина і маківка садовини. Тому у цій роботі вам буде необхідна драбина чи інше пристосування.

Садівництво | Переглядів: 10520 | Додав: admin | Дата: 24.03.2010 | Коментарі (0)

Бордо́ська рідина́ (фр. Bouillie bordelaise) — рідкий отрутохімікат блакитного кольору. Діюча речовина бордоської рідини – це основна сірчанокисла сіль міді, яка при наявності вологи руйнується з виділенням іонів міді. Бордоську рідину, та відповідно, і сіль отримують при взаємодії мідного купоросу з гашеним вапном у водному лужному середовищі. Обидва компоненти (купорос та вапно) беруть в однакових кількостях:
4 CuSO4 + 3 Ca(OH)2 CuSO4*3Cu(OH)2+3CaSO4
Садівництво | Переглядів: 1333 | Додав: admin | Дата: 23.03.2010 | Коментарі (0)

  Досить часто можна почути розмову: мовляв, викопав ямку, встромив виноградний саджанець - і чекай політку. Однак усе далеко не так. Ця сонячна ягода потребує неабияких знань, досвіду, клопіткої праці.
Пропоную два варінати посадки винограду. Перший у звичайній ями. Їх розмір 80х80х80 см. Копаячи цю заглибину, верхній шар землі складають в один бік, нижній в інший. На дно слід додати 300-400 г суперфосфату, 3-літрову банку деревного попеелу (якщо його немає, то 350-400 г сірчанокислого калію), 2 відра чорнозему, 2 відра перегною. Коли грунт не піщаний, то варто ще додати 2 відра піску. Усе це перемішайте і ущільніть. Тепер яка повинна бути завглибшки 50 см.
За два тижні до висаджування яму бажано закрити плівою, аби прогрівся грунт. Завдяки цьому розвиток винограду прискориться на 2-3 тижні.
Із другої декади квітня саджанці слід приготувати до насіння.Зокрема змивають грунт, підрізують корінці, змочують їх сумішшю глини з перегноєм та тимчасово висаджують у ємкість із торфом чи вологою тирсою. Коли бруньки почніть розвиватися (приблизно на початку травня), саджанці слід висадити в землю.
Яму і рік посадки засипають лише на половину, таким чином коріння краще прогріватиметься і виноград швидше ростиме. Після висаджування виноград треба рясно полити, щоб аж стояла вода. У вересні яму засипають на рівень поверхні землі.

Садівництво | Переглядів: 2394 | Додав: admin | Дата: 23.03.2010 | Коментарі (0)

Внаслідок неправильного обрізування, сонячних опіків, пошкодження кори тощо на плодових деревах можуть утворюватися дупла. Вони стають прихистком різноманітних грибків, бактерій, призводячи до гниття. Тому ці рани треба вчасно лікувати.
Зазвичай таке роблять ранньою весною чи восени. Насамперед ушкоджене місце зачистіть до здорової деревини (гострим ножем чи стамекою). Потім дизінфікують 3%-им розчином мідного купоросу (300г препарату на 10 л води). Велике дупло добре забивати щебенем чи поюрідненою цеглою та затулити міцним цементним розчином (одна частина цементу й шість частин піску). Якщо виямка незначна то достатньо лише бетонної пломби. Дещо інші методи лікування дупел у молодої садовини. Після очищення їх можна забити дерев'яною пробкою. Коли її кінець відпилюють, то обрізується незначна частина живої деревини. Відтак навколо ушкодженого місця утворюється наплив, завдяки якому цей кілок міцніше триматиметься. Рану слід зачистити ножем та замастити садовим варом.

Садівництво | Переглядів: 1312 | Додав: admin | Дата: 15.03.2010 | Коментарі (1)

Далеко не всі садові культури здатні нормально співіснувати. Так, грецький горіх пригнічує яблуню, грушу, ягідні насадження тощо. Черешня не може ужитися із сливою, обліпихою, смородиною, зате має "нормальні стосунки" з яблунями, грушами, малиною, агрусом... Зрештою, у кожного деревця чи кущика є свої приятелі та вороги. І це варто враховувати, готуючись до весняного висаджування.

Садівництво | Переглядів: 2490 | Додав: admin | Дата: 09.03.2010 | Коментарі (1)

Як тільки осяде сніг і можна буде підійти до кущів, починають обрізати чорну смородину.
Молоді, не старші трьох років, кущі потребують не тільки санітарної обрізки, прорідження: вирізують зламані гілки і ті, що розташовані близько до землі, хворі (з мучнистою росою або бруньковим кліщем), ослабленіта загущені гілки. На дорослих кущах крім санітарної обрізки та прорідження вирізають також усі гілки, які старші трьох років, а решта гілок, які плодоносили, обрізають на сильні молоді бокові відгалуження.

Садівництво | Переглядів: 1185 | Додав: admin | Дата: 09.03.2010 | Коментарі (0)

Для боротьби із шкідниками садувикористовують різноманітні засоби та препарати. Але у ранньовесняний період не менш дієвим буде й ошпарювання гарячою водою.
отож наповність лійку окропом. Після незначного охолодження (до +80 градусів) поливають кущі та стовбути дерев Цей "душ" стає смертельним для багатьох личинок і бактерій. Як наслдіок, значно знижується захворюваність на антракноз, іржу, меншає кількість кліщів та вогнівок. А щоб впротаися з борошнистою росою, на відро води додайте по 50 г мила і кальцинованої соди.



Садівництво | Переглядів: 1193 | Додав: admin | Дата: 09.03.2010 | Коментарі (1)

Значної шкоди садовині можуть завдати морози. Найчастіше від них потерпають погано підготовлені до зими плодові дерева., котрі недоотримували поживи та води.
Найменш стійкі до низьких температур серевина та деревина. Після пошкодження морозом ці тканини спочатку знебарвлюються, а потім стають коричневими або майже чорними.. Таке потемніння можна спостерігати як на стовбурах так і на гліках. В уражених ділянках затримується рух води і мінеральних поживних речовин . Першого року після пошкодження згадані дерева мають погано розвинене листя (дрібне, миршаве).
Однак якщо у підмороженої садовини зберіглася твірна тканина (камбій), то вегетаційного періоду швидко утвроряться нові шари молодої деревини. Як наслідок, через рік-два рослииня органзім відновиться.
Та все ж треба пам'ятати що при сильному ураженні пагони і стовбури стюать крихкими. Під вогою плодів чи у вітровії вониможуть обламуватися. Аби не допустити цього протягом перших 3-4 років після обморожування гілки з урожаєм своєчасно підпирають розсохами.
Для відновлення пошкодженого дерева необхідні правиьні поливи та піджтвлювання мінеральними та органічними добривами. А коли закладається багато плодових бруньок, садовину проріджують.
Майте на увазі й те, що підморожена садовина може уражатися різними грибками, що руйнують її. тому всі рани треба дезинфікувати 3-4%-ним рзчином бордоської рідини і добре змазати садовину варом.
Особливо поширені ушкодження у місях розвилок великих гілок. Там кора, камбій, молода деревина визрівать пізніше, ніж в інших частинах Тому лютої зими вони найчастіше стають жертвами морозу. Як наслідок, кора відстає, засихає і відвалюється. Оголену деревину "окуповають" різні грибкові недуги.

Садівництво | Переглядів: 1324 | Додав: admin | Дата: 01.03.2010 | Коментарі (0)

У крупних спеціалізованих господарствах, що мають сотні гектарів садів, до обрізання приступають незрідка вже в грудні. Але потрібно мати на увазі, що сильне обрізання плодоносних дерев помітно знижує їх зимостійкість. При лютих морозах довкола ран спостерігається підмерзання кори і камбію. При різких коливаннях температури від відлиги до морозів
відбувається розтріскування кори. У молодих, сильно зростаючих дерев при зимовому обрізанню часто відбувається підмерзання річних приростів і гілок нижче за місце зрізу.
В першу чергу обрізують сорти яблуні літнього терміну дозрівання, як самі морозостійкі, потім осінні і в останню чергу - зимового терміну дозрівання.
Садівництво | Переглядів: 2732 | Додав: admin | Дата: 24.02.2010 | Коментарі (0)

Суницю можна вирощувати і холодної пори. Роблять це у теплиці чи навіть на освітленому підвіконні житлового приміщення.
Посадковий матеріал треба заготувати ще заздалегідь. Відтак восени на грядці викопують кущі цих ягідників. Видаливши листя, рослини ставлять у ящик із вологою тирсою, де і зберігають до зими у темному місці при температурі приблизно +2 градуси. Непогано відразу вкорінювати саджанці у невеликі горщечки (діаметром 20см), заповнені поживним грунтом. З настанням холодів їх заносять у теплицю чи кімнату.
Зрештою, деякі господарі викопують суницю взимку під час відлиги. Її відразу ж "поселяють" у ємносьі з родючею землею. Садять рослини так, аби їхня коренева шийка перебувала на поверхні.

Садівництво | Переглядів: 1339 | Додав: admin | Дата: 08.02.2010 | Коментарі (0)




Пошук

Друзі сайту
  Афоризми, смс, прикмети

Найкращі аватари

Найкращі Українські смс


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz