П`ятниця, 26.04.2024, 05:44
Корисна порада
Меню сайту
Категорії розділу
Садівництво [44]
робота в саду
Город [26]
робота на городі та грядці
Господині [19]
поради для домашніх господинь
Природні ліки [26]
цілющі рослини, корисні рослини, народна медицина
Домашнє господарство [26]
поради господарям
Здоров'я [42]
корисні поради щодо нашого здоров'я, самопочутя, правильне харчування
Добавки [2]
шкідливі добавки Е
Різні [21]
різноманітні статті
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 408
Статистика



Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Статті » Садівництво

Як правлиьно ростити виноград
  Досить часто можна почути розмову: мовляв, викопав ямку, встромив виноградний саджанець - і чекай політку. Однак усе далеко не так. Ця сонячна ягода потребує неабияких знань, досвіду, клопіткої праці.
Пропоную два варінати посадки винограду. Перший у звичайній ями. Їх розмір 80х80х80 см. Копаячи цю заглибину, верхній шар землі складають в один бік, нижній в інший. На дно слід додати 300-400 г суперфосфату, 3-літрову банку деревного попеелу (якщо його немає, то 350-400 г сірчанокислого калію), 2 відра чорнозему, 2 відра перегною. Коли грунт не піщаний, то варто ще додати 2 відра піску. Усе це перемішайте і ущільніть. Тепер яка повинна бути завглибшки 50 см.
За два тижні до висаджування яму бажано закрити плівою, аби прогрівся грунт. Завдяки цьому розвиток винограду прискориться на 2-3 тижні.
Із другої декади квітня саджанці слід приготувати до насіння.Зокрема змивають грунт, підрізують корінці, змочують їх сумішшю глини з перегноєм та тимчасово висаджують у ємкість із торфом чи вологою тирсою. Коли бруньки почніть розвиватися (приблизно на початку травня), саджанці слід висадити в землю.
Яму і рік посадки засипають лише на половину, таким чином коріння краще прогріватиметься і виноград швидше ростиме. Після висаджування виноград треба рясно полити, щоб аж стояла вода. У вересні яму засипають на рівень поверхні землі.
Першого року посадки виноград поливають раз на тиждень, але щедро.
Другий спосіб відрізняється тим, що посадкові ями обладнують дренажем і глибоким поливом. Це дає великі переваги у врожайності. Ще ж завдяки згаданому методі кущі плодоносять при будь-якому формуванні.
Розмір ями, заправка їх органічними й мінеральними добривами такі ж, як і в першому випадку. Різниця тільки в тому, що засипану поживну суміш ущільнюють, а зверху дають шар гравію, щебеню (товщиною 10 см). Відтак треба покласти рейки, дощечки або шматки шиферу (аби дренаж не замулився землею). На гравій із північного боку прилаштовують трубу діаметром 10-15 см (азбестоцементну, поліетиленову або металеву), кінець якої повинен бути вище грунту на 15-20 см. Після цього яму насипають землею (20 см) і висаджують саджанець.
Першого року удобрювати не потрібно. Слід тільки раз на тиждень давати у трубу 2 відра води. Поливати через трубу легко і екномно. Втрати води внаслідок випаровування майже відсутні, а значить, витрати на поливання зменшуються у кілька разів.
Також через трубу провидиться підживлення винограду органічними й мінеральними добривами, мікроелементами. Розчин потрапляє прчмо до коренів. Трубу зверху треба прикрити будь-якою кришкою.

 









Категорія: Садівництво | Додав: admin (23.03.2010)
Переглядів: 2398 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0




Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Пошук

Друзі сайту
  Афоризми, смс, прикмети

Найкращі аватари

Найкращі Українські смс


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz