П`ятниця, 26.04.2024, 03:53
Корисна порада
Меню сайту
Категорії розділу
Садівництво [44]
робота в саду
Город [26]
робота на городі та грядці
Господині [19]
поради для домашніх господинь
Природні ліки [26]
цілющі рослини, корисні рослини, народна медицина
Домашнє господарство [26]
поради господарям
Здоров'я [42]
корисні поради щодо нашого здоров'я, самопочутя, правильне харчування
Добавки [2]
шкідливі добавки Е
Різні [21]
різноманітні статті
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 408
Статистика



Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Статті » Садівництво

Обморожені дерева потребують лікування

Значної шкоди садовині можуть завдати морози. Найчастіше від них потерпають погано підготовлені до зими плодові дерева., котрі недоотримували поживи та води.
Найменш стійкі до низьких температур серевина та деревина. Після пошкодження морозом ці тканини спочатку знебарвлюються, а потім стають коричневими або майже чорними.. Таке потемніння можна спостерігати як на стовбурах так і на гліках. В уражених ділянках затримується рух води і мінеральних поживних речовин . Першого року після пошкодження згадані дерева мають погано розвинене листя (дрібне, миршаве).
Однак якщо у підмороженої садовини зберіглася твірна тканина (камбій), то вегетаційного періоду швидко утвроряться нові шари молодої деревини. Як наслідок, через рік-два рослииня органзім відновиться.
Та все ж треба пам'ятати що при сильному ураженні пагони і стовбури стюать крихкими. Під вогою плодів чи у вітровії вониможуть обламуватися. Аби не допустити цього протягом перших 3-4 років після обморожування гілки з урожаєм своєчасно підпирають розсохами.
Для відновлення пошкодженого дерева необхідні правиьні поливи та піджтвлювання мінеральними та органічними добривами. А коли закладається багато плодових бруньок, садовину проріджують.
Майте на увазі й те, що підморожена садовина може уражатися різними грибками, що руйнують її. тому всі рани треба дезинфікувати 3-4%-ним рзчином бордоської рідини і добре змазати садовину варом.
Особливо поширені ушкодження у місях розвилок великих гілок. Там кора, камбій, молода деревина визрівать пізніше, ніж в інших частинах Тому лютої зими вони найчастіше стають жертвами морозу. Як наслідок, кора відстає, засихає і відвалюється. Оголену деревину "окуповають" різні грибкові недуги.
Якщо рани невеликих розмірів, то їх слді замащувати., дезинфікувати 3%-ним розчином бордоської рідини або рожевою марганцівкою і замазувати садовим варом. А значні значні ушкрдження після обробюки садовим варом зверху обмазують глиною з коров'яком. Останній містить росткові речовини, які стимулюють поділ клітин, внаслідок чого прискорюється заживання.
Дуже часто холоди вражають однорічні чи навіть старші пагони, плодові й ростові бруньки. При сильному пошкодженні вони сохнуть. Відтак у перший рік дерево плодів не дасть.. Тож мертве гілля треба видаляти. Роблять е над здоровим пагоном, який добре росте.Якщо підмерзло коріння , необхідно створити умови для утворення нових коренів.і швидкого відновлення старих. Для цього одразу після сходження снігу мульчуйте грунт довкола стовбура переплілим гноєм, тофом, листям, тирсою або компостом з неї, але не засипаючи основу штамба, щоб він не підпливав.
Загалом після лютої зими обов'язково проведіть ретельний огляд та ревізію садовини. Екземпляри з дуже великим ураженням викорчовують. Якщо нижня частина штамба здорова, дерево можна зрузати на пеньок, відростити два пагони і заново сформувати крону.

 









Категорія: Садівництво | Додав: admin (01.03.2010)
Переглядів: 1327 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0




Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Пошук

Друзі сайту
  Афоризми, смс, прикмети

Найкращі аватари

Найкращі Українські смс


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz