З підвищеним тиском треба боротися! Але перед тим, як узятися за таблетки, спробуйте народний багаторічний досвід боротьби з цією недугою. В народній медицині є сім напоширеніших рецептів, при виборі яких враховано, що гіпертонія може бути самостіним захворюванням, а може бути і наслідком інших недуг. Ці рецепти можна застосовувати до бідь-якого виду гіпертензії.
Якщо почервонідо обличчя, трохи нудить, голова сама не своя, потрібно потримтаи 15 хвилин ноги в гарячій воді.
Щодня з'їдайте 20-30 розтертих з медом ягід калини. Краще це робити в другій половині дня, тому що калин а і мед діють заспокійливо.
Чайну ложку медової кориці розмішати в склянці кефіру. Випити перед сном.
Почистити судини. Перемолоти на м'ясорубці 1 кг хрону. Залити йго 3 літрами води. Не настоявати, а просто перемішати й в той же день почати пити по столовій ложці тричі на день. Можна розвести водою, якщо настій буде надто міцним. Курс лікування - до 3 місяців.
Навесні зібрати молоді, ще згорнуті в трубочку листки горішини, насушити. Потім приготувати таку суміш. Взяти по столовій ложці листя горіхового дерева, омели білої, квіток або плодів глоду, запарити 2 л окропу, настоювати 10 хвилин. Процідити, випити впродовж дня маленькими ковтками.
Коли з'явиться кропива, включити її в раціон у вигляді борщів, салатів, добавок до інших страв. У сихіому виді її можна додавати до інших страв як приправу. Також зміцнює судини хвощ польвий, багатий на кременій, тому цій рослині також слід приділити увагу.
Столову ложку магнезії розчинити у літрі теплої води, додати сік одоного лимонуй столову ложку меду. Рідину пити протягом невеликими порціями. Крім того, що знижує тиск, очищається кров, лімфа й печінка.
Часто на гіпертонію страждають люди, в організмі яких бракує магнію. Він міститься в маці, гречці, заланому горощку, в бобових культурах, зокрема сої, спаржі, зеленому чаї. Тому всі ці продутка бажано включати в свій раціон. Американські вчені, наприклад, призначають гвпертонікам дієту, що складається із гречаної каші і зеленого чаю - допомагає!