П`ятниця, 19.04.2024, 09:37
Корисна порада
Меню сайту
Категорії розділу
Садівництво [44]
робота в саду
Город [26]
робота на городі та грядці
Господині [19]
поради для домашніх господинь
Природні ліки [26]
цілющі рослини, корисні рослини, народна медицина
Домашнє господарство [26]
поради господарям
Здоров'я [42]
корисні поради щодо нашого здоров'я, самопочутя, правильне харчування
Добавки [2]
шкідливі добавки Е
Різні [21]
різноманітні статті
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 408
Статистика



Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Статті » Різні

Березовий сік
На березах набухли бруньки. Це означає, що в смугастих деревах з'явився сік. Саме в цей час він має найбільш цілющі властивості. Але щоб не розгубити їх, потрібно знати, де, як і в що його збирати.
Де збирати. Багато хто думає, що через погану екологію березовий сік уже не корисний. Однак не варто лякатися. Це не зовсім так. Втягує рідину не листя, а корінь, а вони в берези йдуть глибоко в землю, вона не всмоктує отрути з поверхневого шару грунту, які в більшості осідають в ньому. тому всі місця, де росте береза, гарні для збору соку однаково. Хоча для перестраховки не варто полювати за соком біля доріг.
Як збирати. Сокорух по дереву відбувається лише у світлий час доби, тому починати збір краще вранці, уночі сік "засинає". Дірочку в стовбурі потрібно робити з південного боку дерева (там сокорух активніший), на відстані 40-50 см від землі, напрямком униз (тобто рух вашого ножа має бути знизу догори), глибина отвору 2-3 см (потрібно проникнути під мертву кору), а якщо береза дуже товста, то ще глибше. Потім просто підставляєте жолобок у ємність, і до вечора у вас уже повно прозорого, солодкувато-водянистого напою, подарованого деревом. Набравши соку обов'язково допоможіть березі залікувати рани - хоча б для того, щоб на наступний рік було вам до чого повернутися. Для цього після збору соку замастіть надріз пластиліном, воском, господарським милом або забийте його мохом. Це вбереже дерево від проникнення в нього бактерій і різних грибків, які можуть спричинити загнивання надрізу, й можливо, призвести до загибелі дерева.
Кому корисний? Свіжий березовий сік лікує виразки шлунка і 12-палої кишки, печінку, жовчний міхур, головний біль, цингу, бронхіт, кашель, допомагає при ревматизмі, радикуліті, подагрі а артриті, корисний при шкірних захворюваннях, очищає кров, стимулює обмін речовин, має властивості "промивання" для нирок. Щоб пісок "пішов", потрібно випивати близько 2 літрів соку на день. Для інших цілей дозування - 3 склянки на день, за півгодини до їди.
Кому шкідливий? Єдині кому не можна пити багато березового соку, - це ті, у кого є камені в нирках, а саме - оксалати. Через те, що напій має сечогінну дію, вона може проштовхнути оксалат у сечові шляхи, і його гострі кути поріжуть їхні ніжні краї.
Як правильно зберігати? Якщо ви не хочете пити сік відразу, а бажаєте зберегти його довше, закрийте банку і поставте її у холодильник. Так напій буде менше окислятися, тобто псуватися. Однак довше 2-3 днів напій краще не зберігати, інакше він забродить і з цілющого нектару перетвориться в отруту. Але якщо законсервувати сік, то він простоїть ще кілька місяців. Для консервування підігрійте сік у емальованому посуді до температури 80 градусів. розлийте у скляні пляшки і банки. Заповніть майже доверху і закрийте кришками., а пляшки корками, а потім осмоліть. Витримайте 15-20 хв у воді 85градусів для пастеризації. Звичайно, вітамінів у консервованому соці не залишається (особливо він багатий на вітамін С), а от мінерали зберігаються (калій, кальцій, натрій, магній, марганець, мідь)

 









Категорія: Різні | Додав: admin (10.03.2012)
Переглядів: 7881 | Рейтинг: 1.0/4
Всього коментарів: 0




Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Пошук

Друзі сайту
  Афоризми, смс, прикмети

Найкращі аватари

Найкращі Українські смс


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz