Окрім іншої зелені, у кімнатних умовах можна виростии і листкову гірчицю. Це доволі цінна вітамінна культура, з якої готують салати, гарніри, різноманітні гострі приправи. Ще вона широко використовується у медицині (при лікування екземи, кашлю тощо).
Зазвичай плекають рослини у дерев'яних чи пластмасових ящиках (заввишки 15-18 см), виставлених на підвіконні. На дні слід влаштувати дренаж із дрібного гравію, керамзиту чи дрібної цегли. А зверху тару наповніть землею. Зауважимо, що найкращий грунт для гірчиці - суглинний чи супіщаний із нейтральною чи лужною реакцією. Насіння висіюється не глибоко - на 1-2 см. У перші дні ємкість тримайте у темряві, а з появою паростків її ставлять поближче до світла. Намагайтеся уникати протягів, які небезпечені для зелені.
Сходи з'являються дуже швидко - вже на третій день. Відтак рослини треба проріджувати, залишаючи більш розвинені та здоровші на відстані 5-6 см одна від одної. Вегетаційний період культури становить близько місяця. Але перший урожай можна збирати вже через 18-20 днів. Робиться це тоді, коли паростки досягли 5-10 см. Зелень зрізують чи висмикують із корінням.
 
|