Четвер, 25.04.2024, 14:36
Корисна порада
Меню сайту
Категорії розділу
Садівництво [44]
робота в саду
Город [26]
робота на городі та грядці
Господині [19]
поради для домашніх господинь
Природні ліки [26]
цілющі рослини, корисні рослини, народна медицина
Домашнє господарство [26]
поради господарям
Здоров'я [42]
корисні поради щодо нашого здоров'я, самопочутя, правильне харчування
Добавки [2]
шкідливі добавки Е
Різні [21]
різноманітні статті
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 408
Статистика



Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Статті » Город

Як виростити перець ?
перецьАби мати ранній урожай солодкого перцю, вже наприкінці лютого на початку березня беріться за вирощування розсади (залежно від регіону). Робити це слід у кімнаті чи опалювальних теплицях.

Перед сівбою проводиться підготовка насіння. Насамперед його знежирюють розчином марганцівки. Хоча для таких потреб можна використовувати і йод (20 капель на склянку води). Згодом репродуктивний матеріал промийте водою та просушіть до сипучості.
Висівають зернятка на глибину 5-6 см. Після загортання у грунт необхідний полив. Пророщування проводиться при температурі +25-30 градусів. Після появи сходів тепмературний режим знизьте до +20. Важливу роль відіграє світло. Його має бути вдосталь. Тому вранці та вечері вмикайте люміносцентні лампи, завдяки яким рослини добре ростимуть та не витягуватимуться.

Надалі догляд полягає у видалення бур'янів та регулярному поливі. Але надмірне зволоження призводить до такої хвороби, як чорна ніжна, що знищує сіянці. Інша причина згаданої недуги загущені посіви. Тому пам'ятайте про проріджування.

Якщо ж не вдалося уникнути хвороби, то негайно вживають рятівних заходів. Зокрема, поливи доводьте до мінімуму, а рослини обробіть згадуваним вище водним розчином. Перець  - теплолюбна культура. Висаджуйте, його у грунт лише після того, як мине загроза весняних заморозків. Схема розміщення рослини на городі 50х50 см.
Уберегти рослини  від сонячних опіків допоможе кукурудза, якою обсаджують грядки. Ще ж непогано розміщувати перець у одному рядку з помідорами (через 3-4 рослини), що також даватиме тінь. Неабиякою загрозою для перцю є бактеріальний рак, фузаріоз, верхівкова гниль, мозаїка та інші хвороби. Тому з лікувальною та профілактичною метою двічі на місяць обробляйте грядку фунгіцидом широкої дії Квадрис. Тепер існують дуже багато сортів перцю. Однак невеликої ділянки доцільно вибирати лише декіьлка зних. Найкраще - різного строку дозрівання. Тоді тривалий час матимете свіжі плоди.

Для отримання ранньої продукції рекомендують такі сорти, як Айвенго, Тритон, Колобок, Ранній Беспалова. А пізніший збір забезпечить перець Юпітер, Белгой, Богатир, Рубін, Гогошари, Барон, Данко, Рая.

 









Категорія: Город | Додав: admin (16.03.2011)
Переглядів: 4684 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0




Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Пошук

Друзі сайту
  Афоризми, смс, прикмети

Найкращі аватари

Найкращі Українські смс


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz