Середа, 24.04.2024, 01:20
Корисна порада
Меню сайту
Категорії розділу
Садівництво [44]
робота в саду
Город [26]
робота на городі та грядці
Господині [19]
поради для домашніх господинь
Природні ліки [26]
цілющі рослини, корисні рослини, народна медицина
Домашнє господарство [26]
поради господарям
Здоров'я [42]
корисні поради щодо нашого здоров'я, самопочутя, правильне харчування
Добавки [2]
шкідливі добавки Е
Різні [21]
різноманітні статті
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 408
Статистика



Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Статті » Город

Вирощувнаня столових буряків (червоних буряків)
столовий буряк  Столовий буряк висівають у два терміни - відразу ж після зернових, а також у середині травня. У першому випадку отримаєте урожай для використання влітку, а посіви другого терміну дають коренеплоди на зиму.
Розміщують цю культури після капусти білокачанної, томатів, картоплі, огірків. До речі, висаджується буряк не лише на окремих ділянках, а й як ущільнювач інших овочевих - тих же огірків, помідорів, картоплі.
Підготовка грунту майже така ж, як і для моркви. Зокрема, на бідних землях під весняне перекопування вносять перегній або компост з розрахунку 20-30 кг на 10 кв. м. Ділянка потребує хорошого розпушення.
Не забудьте також підготувати до сівби і насіння. Перед веснування його на 48 годин замочують у воді кімнатної температури. Це прискорить появи сходів. Ще з добре витримати посівний матеріал у дводенному настої золи. (2 сірникові коробки на 1 л води) протягом 4-6 годин. Завдяки такій обробці мікроелементами насіння дизенфікується і краще сходить.
Висівають буряк рядами з відстанню 30 см. Глибина загортання у землю 3-4 см. Грунт слід коткувати або ущільнити звороним боком грабель.
Через 5-7 днів з'являються сходи. Тоді міжряддя треба розпушувати на глибину 4-6 см. Запізнюватися із цією роботою не слід, адже може виникнути хвороба коренеїд.
Важливий елемент догляду - проріджування. Вперше робялть його тоді, коли у рослин з'являється другий справжній листок. Відстань між ролсинами залишайте у межах 3-4 см. Вирвані бурячуи можна висаджувати на порожні місця. Вдруге проріджують у фазі 4-5 справжніх листків (при діамерті коренеплодів 1,5-2 см). Тоді відстань між рослинами залишають у межах 6-8 см. Дуже проріджувати не варто, бо тоді буряки вористують надто великими і малопридатними для споживання.
Також необхідне підживлення. Після утворення 3-4 справжніх листків на 1 кв.м вносять такий розчин: 1 ст. ложка нітрофоски, 0,5 л коров'яку на 10 л води. Коли коренеплоди досягнуть 2,5-3 см у діамерті, їх вдруге підживлюють (з розрахунку 7 л води на 1 кв.м) розчином повного добрива у суміші із курясим послідом. Між цими підживленнями грядку обприскайте розчином сечовини (1 ст. ложка на 10 л води).
Можна вирощувати столовий буряк і розсадою. Її одержують у парниках чи теплицях (так само, як ранньої капусти). Висівають насіння у третій декаді лютого. Через 40-60 днів родсини готові до "переселення" на город (у фазі 4-5 справжніх листків). Зазвичай пересаджують їх у середині травня. Завдяки розсадному способу на 20-30 днів прискорюється одежання продукції.


 









Категорія: Город | Додав: admin (07.04.2010)
Переглядів: 4883 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 gospodar  
0
Цю інформацію взято з львівської газети «Добрий господар»,
№9 за 2009 р, стор. 5





Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Пошук

Друзі сайту
  Афоризми, смс, прикмети

Найкращі аватари

Найкращі Українські смс


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz