П`ятниця, 19.04.2024, 01:56
Корисна порада
Меню сайту
Категорії розділу
Садівництво [44]
робота в саду
Город [26]
робота на городі та грядці
Господині [19]
поради для домашніх господинь
Природні ліки [26]
цілющі рослини, корисні рослини, народна медицина
Домашнє господарство [26]
поради господарям
Здоров'я [42]
корисні поради щодо нашого здоров'я, самопочутя, правильне харчування
Добавки [2]
шкідливі добавки Е
Різні [21]
різноманітні статті
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 408
Статистика



Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Статті » Садівництво

Як оздоровити ваш сад

Навесні (до початку набухання бруньок) перш за все слід залікувати на деревах рани, які утворилися під час санітарного обрізування. Рани від чорного раку та дупла зачищають до живої деревини, дезінфікують одновідсотковим розчином мідного купоросу і також замазують садовим варом або масною жовтою глиною, змішаною в однакових пропорціях із коров'яком.

На яблунях і грушах не завадить очистити шкребками кору, яка облущилась, а відходи очистки винести із саду і спалити, адже разом із ними видаляються зі штамбів і розвилок скелетних гілок гусениці плодожерок, листовійки і яблуневої склівки.
Для профілактики захворювань дерева обприскують тривідсотковим розчином бордоської рідини, який готують безпосередньо перед використанням. Для цього беруть 300 грамів мідного купоросу і 400 грамів вапна на десять літрів води. Спочатку у невеликій кількості теплої води розчиняють мідний купорос, потім доливають вісім літрів води. У другій посудині, теж у невеликій кількості води, розчиняють до сметаноподібного стану вапно і доводять об'єм води до двох літрів. Коли обидва розчини вичахнуть, тонким струменем вливають вапняне молоко. Правильно приготовлена бордоська рідина має небесно-блакитний колір і нейтральну або слабо лужну реакцію, її визначають лакмусовим папірцем: синій у ній не змінить колір, а пурпуровий стане малиновим. Можна скористатись і цвяхом. При кислій реакції він покриється мідним нальотом. При використанні така рідина може викликати на деревах та ягідниках опіки, а тому радимо додавати до неї вапняне молоко.
Крім плодових дерев, 3-відсотковою бордоською рідиною проти збудників хвороб можна обприскувати й інші садові культури у фазі «зеленого конусу»: сливи, вишні, черешні, абрикоси, персики. Для профілактики захворювання до розпускання бруньок її використовують для обприскування кущів смородини, аґрусу, а в малинниках — і грунту.
Крім бордоської рідини, для боротьби із захворюваннями можна використовувати навесні і хімічні препарати. Проти парші на яблунях — скористайтеся купроксатом, а за межами населених пунктів — купроксилом, проти парші на яблунях та грушах, клястероспоріозу, кокомікозу, моніліозу на сливах, абрикосах, вишнях, черешнях, кучерявості на персиках — хлорокисом міді. З цією ж метою обробляють дерева мідним купоросом, вектрою чи іншими дозволеними фунгіцидами.
Пора розпочинати й боротьбу із шкідниками. На початку розпускання бруньок двічі чи тричі обтрушують із дерев на підстилку жуків яблуневого квіткоїду, казарки, букарки. У за лежності від зараженості шкідниками їх обприскують інсектицидами, наприклад актарою. На десять літрів води беруть 1,5 мілілітра препарату. На молоде дерево слід витрачати два літри робочого розчину, два-п'ять — на середнє і більше п'яти літрів — на велике, з крислатою кроною. Проти щитівок та плодових кліщів можна використати препарат 30 В (0,6 літра на 20 літрів води) або колоїдну сірку. Чимало шкідників знищать інсектициди — кінмікс, ф'юрі, шерпа, конфідор.
Проти шкідників на смородині, аґрусі можна скористатися тими ж фунгіцидами, які рекомендовані і для плодових дерев. Кущі смородини, заражені кліщем, обробляють препаратами сірки.
Ефективними у боротьбі з шкідниками є й регулятори росту рослин — емістим, агростимулін, чаркор. Емістим та агростимулін використовують з розрахунку один мілілітр препарату на десять літрів води — на одне велике дерево. Для кращого розвитку кореневої системи та засвоєння поживних речовин доцільно поливати пристовбурні зони емістимом С або чаркором. Перший раз це зробіть при розпусканні дерев та повторно в період бутонізації — цвітіння (два мілілітри препарату на двадцять літрів води під одне дерево).

 









Категорія: Садівництво | Додав: admin (31.03.2010)
Переглядів: 2109 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0




Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Пошук

Друзі сайту
  Афоризми, смс, прикмети

Найкращі аватари

Найкращі Українські смс


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz