Четвер, 25.04.2024, 20:24
Корисна порада
Меню сайту
Категорії розділу
Садівництво [44]
робота в саду
Город [26]
робота на городі та грядці
Господині [19]
поради для домашніх господинь
Природні ліки [26]
цілющі рослини, корисні рослини, народна медицина
Домашнє господарство [26]
поради господарям
Здоров'я [42]
корисні поради щодо нашого здоров'я, самопочутя, правильне харчування
Добавки [2]
шкідливі добавки Е
Різні [21]
різноманітні статті
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 408
Статистика



Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Статті » Город

Полуниця та малина: поради та інформація
Полуниця Вибір місця. Полуниця добре росте й плодоносить на оптималь­но зволожених грунтах. Вона чут­лива до нестачі вологи у верхньому 20-сантиметровому шарі, де розміщена основна маса коріння Для полуниці придатні рівні ділян­ки або місця з невеликим схилом (2-3°) південної й західної експо­зиції.Досвід вирощування полуниці в Інституті садівництва УААН пере­конує піщані грунти, досить зволо­жені й забезпечені поживними ре­човинами, цілком придатні для культури.

Підготовка ґрунту до посадки. З огляду на нетривалий строк вико­ристання площі під полуницею й значні витрати на закладку план­тацій, варто обов'язково дотриму­ватися двох основних правил, що дасть можливість значно заощади­ти кошти й у підсумку підвищити рентабельність культури.

По-перше, обов'язково ретельно обстежують відведені під полуницю ділянки на заселеність ґрунтовими шкідниками Якщо при цьому на 1 м2 площі буде виявлено більше 1 личин­ки хруща, без попереднього знищен­ня шкщників для вирощування полу­ниці вона непридатна.

По-друге, при передпосадковій підготовці ґрунту під полуницю варто знищити бур'яни, особливо багаторічні, механізмами й хіміч­ними засобами, оптимізувати вод­ний і живильний режим Грунту, вирівняти поверхню ділянки.

Посадка й догляд за промислови­ми плантаціями. Розсаду полуниці можна висаджувати навесні, улітку й восени. Приживлюваність її зале­жить як від погодних умов під час висаджування, так і від якості роз­сади, техніки посадки, підготовки ґрунту й догляду за рослинами в післяпосадковий період.

Полуниця — світло- і волого­любна рослина, не витримує затоп-лення й ерозії грунту, слабози-мостшка в безсніжні зими й дуже пригнічується бур'янами, особливо багаторічними Добре росте на супіщаних й легкосуглинкових сірих і темно-сірих підзолистих ґрунтах.Розсаду висаджують рядками з відстанню між ними 70-80 см і з розміщенням рослин у рядку через 15-30 см з таким розрахунком, щоб на 1 га було в межах 40-60 тис рос­лин.Досвід переконує гарантовано ви­сокий урожай полуниці можна одер­жувати при наявності 80-120 тис. рослин на 1 га.

Навесні полуницю висаджують якомога раніше, коли ґрунт досить забезпечений вологою, накопиче­ною в зимово-весняний період.

Для літньої посадки можна ви­користати саджанці, отримані при розподілі кущів. Для цього на­прикінці червня, відразу ж після збору врожаю, рослини пересаджу­ють на тій самій ділянці. При цьо­му кущі викопують І ділять на кілька частин, видаляють всі лист­ки, за винятком 2-3 молодих. Підготовлені в такий спосіб сад­жанці висаджують І поливають. Цю технологію звичайно застосовують при розмноженні цінного сорту.

Найкращі строки для посадки розсади полуниці липень-перша половина серпня, при яких забез­печується стовідсоткова вро­жайність наступного року. Для створення насаджень у липні вико­ристовують розсаду з маткових на­саджень. Можна висаджувати по­луницю й восени, але не пізніше ніж за 15-20 днів до замерзання грунту.

Посадковий матеріал варто оберігати від підсушування й зігрівання під час перевезення й підготовки до посадки. При по­садці важливо верхівкову брунь­ку не засипати землею, особливо на середніх і важких ґрунтах. Ви­саджену розсаду поливають, ямки мульчують, щоб не утворилася кірка.

Для кращого розвитку кущів у висаджених навесні рослин вида­ляють квітколоже. Це сприяє підвищенню стійкості рослин до високих температур посухи, підсилює утворення вусів І забезпе­чує високу продуктивність рослин наступного року.

Протягом вегетаційного пері­оду, залежно від погодних умов, практикують 5-6 подивів. Почи­наючи із другого й наступного років вегетації, рано навесні з на­саджень згрібають і спалюють ста­ре відмерле листя, знищуючи в такий спосіб значну частину запасу інфекції багатьох грибкових захво­рювань, а одночасно — і розпушу­ючи грунт у рядках. Щоб ягоди не гнили й не забруднювалися, під кущі підстилають поліетиленову плівку, солому, траву, інші ма­теріали.

Для захисту полуниці від замо­розків під час цвітіння застосову­ють додаткове зрошення дощуван­ням або задимлення. Істотно зрос­тає врожайність полуниці при ско­шуванні листя після збору ягід Плантацію полуниці використову­ють 3 роки. Починаючи із другого року, не допускають утворення вусів й укорінення розеток, які вис­нажують кущ і знижують урожай.

Малина

Розмноження. Малину розмно­жують кореневими паростками, які утворюються навколо мате­ринського куща із придаткових бруньок кореневища й корінння Для закладки нової ділянки силь­норослі паростки викопують зі збереженням по можливості більшої кількості коріння довжи­ною 12-15 см. Відокремлюють їх від материнської рослини, як пра­вило, восени, але можна викопу­вати й рано навесні відразу після розмерзання ґрунту. Якщо коре­неві паростки для розмноження викопують рано восени, листки на них видаляють. Викопані паростки обрізають на висоті 40—50 см., тимчасово прикопують. Якщо ґрунт сухий, прикопані саджанці поливають.

Посадка. У всіх зонах країни! найкращий строк посадки па­ростків осінь, після закінчення росту пагонів. Закінчують посадку за дві декади до замерзання ґрунту. Малину можна саджати й рано на­весні до початку розпускання бруньок. У висаджених рослин во­сени або навесні зрізують стебла над самою поверхнею ґрунту й обов'язково спалюють. Якщо стеб­ла зрізують на висоті 15-20 см, то в кущі утвориться менше пагонів заміщення.

Висаджують малину рядками з відстанню між ними 1,5-2,5, а між рослинами в рядку — 0,5-0,6 м. Висаджені рослини поливають і мульчують, а ґрунт навколо них розпушують.

Догляд за ґрунтом і рослинами. Протягом вегетації першого й на­ступного років ґрунт утримують у розпушеному стані й систематично висапують бур'яни. Під час об­робітку ґрунту необхідно стежити, щоб разом з бур'янами не знищити проростаючі кореневі паростки біля висаджених кущів. Цими па­ростками формують у ряді плодо­носні смуги, доводячи їхню шири­ну до 40-50 см. У рядку залишають лише здорові, добре розвинені па­гони, розміщені один від іншого.
 

 











Джерело: http://sovet.infokiev.com.ua
Категорія: Город | Додав: admin (27.04.2010)
Переглядів: 5765 | Теги: полуниця, малина | Рейтинг: 2.3/3
Всього коментарів: 0




Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Пошук

Друзі сайту
  Афоризми, смс, прикмети

Найкращі аватари

Найкращі Українські смс


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz