Середа, 24.04.2024, 02:02
Корисна порада
Меню сайту
Категорії розділу
Садівництво [44]
робота в саду
Город [26]
робота на городі та грядці
Господині [19]
поради для домашніх господинь
Природні ліки [26]
цілющі рослини, корисні рослини, народна медицина
Домашнє господарство [26]
поради господарям
Здоров'я [42]
корисні поради щодо нашого здоров'я, самопочутя, правильне харчування
Добавки [2]
шкідливі добавки Е
Різні [21]
різноманітні статті
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 408
Статистика



Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Статті » Город

Перевірте якість бульб перед садінням
Найперше насіннєву картоплю слід перебрати та відкалібрувати на три фракції: дрібну, середню та велику. Краще висаджувати середні бульби розміром з куряче яйце. Щоб отримати рівномірні сходи й одночасно розпочати збирання врожаю, треба садити бульби однакового розміру.
На якість садивного матеріалу впливають умови зберігання бульб. При високих температурах вони швидко проростають. Тоді доводиться обламувати пагони, а від цього втрачається якість насіння.
Відсортовані для садіння бульби прогрівають на сонці впродовж двох-трьох тижнів до утворення проростків завдовжки 5 міліметрів. Їх накривають плівкою, підтримуючи температуру 12-15°С вдень і 5 °С вночі. Пророщують бульби у теплих приміщеннях (15°С), на світлі, з доброю вентиляцією впродовж 15-30 днів. Пророщування особливо ефективне при вирощуванні ранньої картоплі. Чим довше бульби лежать у землі і не проростають, тим більша ймовірність їх псування та ураження хворобами і шкідниками.
Після пророщування, перед садінням, видаляють бульби з ниткоподібними паростками, гнилі, непророслі, з ознаками хвороб. Витримування бульб в освітленому сонцем місці сприяє нагромадженню в них соланіну, який захищає їх від ураження збудниками хвороб у період садіння до появи сходів.
За кілька днів перед садінням бульби можна обробити попелом із розрахунку 0,5 кілограма на 100 кілограмів картоплі. Це сприятиме швидшій появі сходів та підвищенню урожайності на 10-15 відсотків.
Перед садінням або під час його картоплю протруюють. Бо на поверхні бульб знаходяться бактерії фітофторозу, сухої гнилі та інших хвороб. Тому вони заражуються під час сортування. Фунгіциди, що наносяться на поверхню бульб, є своєрідним захистом проти бактерій. Протруювання зменшує кількість уражень у 5-7 разів. Для цього використовують дітан М45 (2,0-2,5 кг/т) проти ризоктоніозу; полікарбацин (2,6-2,7 кг/т) проти фітофторозу, парші, мокрої гнилі; фундазол, інші препарати, що мають фунгіцидну та інсектицидну дію (проти ґрунтових шкідників). Витрати робочої рідини — 20 л/т.
Разом з протруюванням бульби картоплі бажано обробити стимулятором та мікроелементами, проте слід зауважити, що це потрібно робити не раніше як за 3-4 години до садіння. Весняне протруювання знижує випадання рослин, збільшує число продуктивних пагонів і розвиток листкової поверхні рослин, зменшує розвиток хвороб під час вегетації і забезпечує приріст урожаю на 50-70 центнерів з гектара.

 









Категорія: Город | Додав: admin (31.03.2010)
Переглядів: 1496 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0




Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Пошук

Друзі сайту
  Афоризми, смс, прикмети

Найкращі аватари

Найкращі Українські смс


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz