Вівторок, 19.03.2024, 14:16
Корисна порада
Меню сайту
Категорії розділу
Садівництво [44]
робота в саду
Город [26]
робота на городі та грядці
Господині [19]
поради для домашніх господинь
Природні ліки [26]
цілющі рослини, корисні рослини, народна медицина
Домашнє господарство [26]
поради господарям
Здоров'я [42]
корисні поради щодо нашого здоров'я, самопочутя, правильне харчування
Добавки [2]
шкідливі добавки Е
Різні [21]
різноманітні статті
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 408
Статистика



Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Статті » Садівництво

Дерева від розтріскання кори вбереже вапно
сад зимою  Взимку внаслідок різких перепадів добової температури садовина може отримати морозобоїни. би уникнути такого, скелетні гілки та стовбури дерев захищають від потрапляння на них прямих сонячних променів. Найпростіше зробити це з допомогою побілки, яка проводиться на передодні холодів.
Для приготування розчину у 10 л води дають 2-3 кг свіжогашеного вапна. Відтак сюди слід долити попередньо розчинений залізний купорос (500 г) чи мідний купорос (300 г).  щоб речовин краще трималася дерева, ще додають трішки клею або 20-30 г розведеного господарського мила.
Замість вапна можна використати мелену крейду. При чому у розчин додається трохи столярного клею (5-100 г н 10 л води), а також глини чи коров'ячого гною. На момент покриття штамби дерев мають бути сухими, інакше їх не триматиметься побілка.
Щоправда, речовини з клейстремом можна застосовувати лише на старій садовині. а юних деревець тонка кора, яка через такий шар погано дихатиме. Тому для молоді більше підійде розчин із глиною та коров'яком. Також беруть водну дисперсійну акрилову фарбу, яка, на відміну від водоемульсійної, утворює повітропроникне матове покриття.
Крім захисту від коливання температур, побілка також виконую дизенфікувальну роль. Зокрема вона стане перепоною для лишайників та мохів, що часто оселяється на штамбах та основах товстих гілок. Згадане покриття вбереже дерева від чорного раку.
Суттєво підвищує безпеку садовини повторне білення. Тож, окрім листопад-грудня, за щітку беруться ще й напровесні. Таким чином вдається поновити знищений дощами та снігом шар.
Зрештою, захистить не лише побілка. Допомагає у цьому плані й обгортання стовбура тканиною чи папером. Поверх них можна натягувати старі капронові панчохи, що станть порятунком як від сонячних опіків та й гризунів.
Останнім часом у продажу з'явилися спеціальні захисні плівки, якими обмотують нижню частину дерева. Вони білого кольору, тому відбивають промені. Окрім того, багато господарів виготовляють захисні екрани з пет-пляшок: обрізавши горловину та розітнувши повздовж циліндр, тож отримують непоганий матеріал для захисту садовини.

 









Категорія: Садівництво | Додав: admin (06.12.2010)
Переглядів: 2196 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 gospodar  
0
Цю статтю взято з львівської газети «Добрий господар», № 24 за 2009 р, стор. 7





Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Пошук

Друзі сайту
  Афоризми, смс, прикмети

Найкращі аватари

Найкращі Українські смс


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz