П`ятниця, 29.03.2024, 17:17
Корисна порада
Меню сайту
Категорії розділу
Садівництво [44]
робота в саду
Город [26]
робота на городі та грядці
Господині [19]
поради для домашніх господинь
Природні ліки [26]
цілющі рослини, корисні рослини, народна медицина
Домашнє господарство [26]
поради господарям
Здоров'я [42]
корисні поради щодо нашого здоров'я, самопочутя, правильне харчування
Добавки [2]
шкідливі добавки Е
Різні [21]
різноманітні статті
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 408
Статистика



Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Статті » Садівництво

Догляд за полуницями: Урожай полуниці зібрали - підстрижіть їй вуса
  Чимало городників навідуються на полуничну грядку лише доти, допоки на ній рясніють червонобокі плоди. А коли зірвано останню ягоду, то й забувають стежку сюди. Однак насадження потребують доголяду і надалі. Що слід робити на полуничниках у післязбиральний період ?
Зокрема, закінчення плодоносіння полуниці збігається з ростом укороченим стебел-ріжків, на яких закладаються квіткові бруньки під урожай майбутнього року. Якщо це грядки 1-2 року плодоношення, то згадані пагони залишаються для заповнення рядів та отримання посадкового матреіалу. Однак у 3-5 річних насадження вуса слід видаляти, адже вони лише забиратимуть додаткові поживні речовини, знижуючи таким чином врожайність. Цей агрозахід виконують до кінця липня - початку серпня. При цьому потріні певні навички, бо обриваючі згадані відростки, легко пошкодити полуницю. Отож треба підстригати секатором (бо інакше ріжки надломлюються і починають хворіти, не даючи пізніше повноцінного врожаю).
Потребує догляду і лситя полуниці. Багато господарів скошують його відразу після ягідного сезону. Однак цього не слід робити. Адже листки надзвичайно потрібні рослині, у них утворюються вуглеводи та крохмаль, які є запорукою високої врожайності ягідників. Тож якщо полуницям бракує листочків, це погіршить розвиток квітконосів та плодів. До того ж після ягідного сезону (серпень-вересень) закладеться недостатня кількість ягідних бруньок під урожай наступного року. Отож скошувати або обрізати листя не бажано. Бо чим більше їх у рослини, тим краще вона зимує, розвивається і плодоносить.
Та зовсім інше річ, коли листя вражене павутинними та полуничними кліщами, борошнистою росою або білою плямистістю. Тоді, аби не розповсюджувати хворобу, його таки доцільно зрізати. Виконують його ще до настання так званої другої хвилі росту рослин - через 5-7 днів після збирання політку.
Однак робити це слід обережно, найкраще секатором.
Зрізують низько над стеблами, аби не пошкодити сердечко рослини. А обстрижене листя треба акуратно згребти та винести за межі грядки і спалити. Зрештою можна його і закомпостувати, але на глибину не менше, ніж 50 см.
Тобто, видалення листя є важливим засобом боротьби із шкідниками та хворобами.Цей агрозахід також полегшує обробіток насаджень, зменшує утворення на полуничних кущах вусів. Однак таке скошування не варто проводити холодного літа, коли листки не можуть своєчасно вирости.
Ще ж перед "стрижкою" полуниці обовязково треба полити, а після необхідне підживлення. Для цього на 1 погонний метр рядка дають 20-30 г аміачної селітри, 40-60 г суперфосфату і 15-20 г хлористого калію. Після цього грунт у міжряддях рихлять на глибину 10 см, а біля кушів його обережно розпушують та підгортають до ріжків (це допомагає кращому коренеутворенню). У рахі необхідності ділянку також обприскують проти шкідників і хвороб.

 









Категорія: Садівництво | Додав: admin (27.04.2010)
Переглядів: 9753 | Коментарі: 1 | Теги: сад, полуниця, город | Рейтинг: 2.8/4
Всього коментарів: 1
1 gospodar  
0
Цю статтю взято з львівської газети "Добрий господар" №13 за 2008 р., сторінка 3.





Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Пошук

Друзі сайту
  Афоризми, смс, прикмети

Найкращі аватари

Найкращі Українські смс


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz