Вівторок, 23.04.2024, 12:42
Корисна порада
Меню сайту
Категорії розділу
Садівництво [44]
робота в саду
Город [26]
робота на городі та грядці
Господині [19]
поради для домашніх господинь
Природні ліки [26]
цілющі рослини, корисні рослини, народна медицина
Домашнє господарство [26]
поради господарям
Здоров'я [42]
корисні поради щодо нашого здоров'я, самопочутя, правильне харчування
Добавки [2]
шкідливі добавки Е
Різні [21]
різноманітні статті
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 408
Статистика



Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Статті » Садівництво

Біла гниль: Як захистити виноград від шкідників та хвороб

Захворювання ягід на цю хворобу нерідко спостерігається на виноградниках, але масового характеру воно набирає на невеликих ділянках. Градобій, сонячні опіки, ураження ягід мільдью й іншими хворобами полегшують проникання збудника білої гнилі — грибка Коніотірій у тканини ягід і гребенів. Зараження починається з гребеня або плодоніжки і потім переходить на ягоди. На відміну від чорної гнилі при цій хворобі уражуються не окремі ягоди, а одразу все гроно або ж більша частина ягід на ньому. Уражені ягоди стають в'ялими, забарвлюються у червонобілий колір, зморщуються і зсихаються. При високій відносній вологості повітря на уражених ягодах можна спостерігати плодоношення грибка у вигляді бруднобілих крапок. Особливо сильно уражуються сорти: Рислінг рейнський, Аліготе, Плавай, Алімшак, Зейбель № 1. Менш схильні до хвороби сорти Порту-гізер, Каберне-Совіньйон. Відносно стійкий сорт Шасла біла.
Значної шкоди це захворювання завдає маточникам підщепних лоз, спричиняючи утворення на лозі кільцеподібних плям, покритих білястими пікнідами — плодоношенням гриба. Плями оточені чорним блискучим обідком; на уражених місцях кора звичайно розщеплюється і внаслідок перегородження низхідної течії вище від ураженого місця утворюються напливи продуктів асиміляції.

Як ягоди, так і лоза звичайно уражуються Цією хворобою в липні при високій температурі і підвищеній відносній вологості повітря. Сприятливі умови розвитку хвороби створюються в місцях, де лоза лежить на землі і особливо де її перев'язують у рядах. У цих місцях в результаті скупченості зелених пагонів та листя навіть у суху погоду створюється висока відносна вологість повітря.

Заходи боротьби. Знищення хворих грон і лози, обробка ґрунту в рядах та міжряддях, провітрювання грон підв'язуванням їх до шпалер та тичин, своєчасна боротьба проти мільдью. Якщо випав град, треба, запобігаючи захворюванню, негайно провести обприскування 4-процентною бордоською рідиною. Таке ж  оприскування провадять, коли буде виявлено помітне ураження ягід білою гниллю.
Маточники підщепних лоз слід культивувати на підпорах; при культивуванні врозстил не можна допускати скупченого зв'язування зелених пагонів.

 









Категорія: Садівництво | Додав: admin (31.03.2010)
Переглядів: 1143 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0




Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



Пошук

Друзі сайту
  Афоризми, смс, прикмети

Найкращі аватари

Найкращі Українські смс


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz